e
sv

Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah yemin ederek yeni emir oldu.

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın hayatını kaybetmesinin ardından yerine geçen Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah Kuveyt'in yeni emiri olarak yemin etti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın hayatını kaybetmesinin ardından yerine geçen Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah Kuveyt’in yeni emiri olarak yemin etti. Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın hayatını kaybetmesinin ardından ülkede yapılan Ulusal Meclis toplantısında Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah Kuveyt’in yeni emir’i olarak yemin etti. es-Sabah, “Kuveyt’in Anayasası ve devletin kanunlarına saygı göstermek, halkın özgürlüğüne menfaatlerini ve mallarını savunmak, ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini korumak için yemin ederim” dedi.

91 yaşındaki Kuveyt Emiri es-Sabah, sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından ülkede 40 günlük yas ilan edildi. Ülkedeki resmi dairelerdeki çalışmalara ise 3 gün boyunca ara verildi. Kuveyt Meclis Başkanı Marzouq Al-Ghanim de Veliaht Prensin yarın yemin edeceğini duyurmuştu.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah yemin ederek yeni emir oldu.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ