e
sv

Yas ilan eden Yunanistan’dan Türkiye’ye ağır sözler

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, bugün kılınan cuma namazıyla birlikte ibadete açılan Ayasofya ile ilgili ağır ifadeler kullandı. "Bugün İstanbul'da gerçekleşen şey güç değil, zayıflık göstergesidir" diyen Miçotakis, Türkiye'yi 'baş belası' olarak nitelendirdi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, ülkede 24 Temmuz 2019 tarihinde, yedi yıllık askeri cuntanın çöküşünün ve demokratik yönetime dönüşün 46. yıl dönümü programında konuştu. Reuters’ın haberine göre, 86 yıl sonra ilk kez kılınan cuma namazıyla birlikte bugün resmen ibadete açılan Ayasofya’ya ilişkin de değerlendirmelerde bulanan Miçotakis, “Bugün İstanbul’da gerçekleşen şey güç değil, zayıflık göstergesidir” dedi. Miçotakis ayrıca, Türkiye’yi ‘baş belası’ olarak nitelendirdi.

ÜLKEDE YAS İLAN EDİLMİŞTİ

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde ilk namaz için binlerce kişi Ayasofya’ya akın ederken, Yunan basını da Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesini yas olarak nitelendirdi. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 86 yıl sonra ilk namazın kılınmasına saatler kala Yunanistan’da kiliselerin önünde bulunan bayraklar yarıya indirildi. Agrinio ve Patras kentlerindeki kiliselerden matem çanları çalınırken, akşam saatlerinde de ilahiler okunacağı duyuruldu. Yunan dünyası için “kara bir gün” yaşandığını belirtildi. Yunan televizyonlarında da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ndeki Kuran tilaveti canlı olarak yayınlandı.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yas ilan eden Yunanistan’dan Türkiye’ye ağır sözler

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ