e
sv

Yunanistan ordusunda izinler kaldırıldı

The Guardian'ın haberine göre, Yunanistan, tatildeki deniz ve hava kuvvetleri mensuplarını geri çağırdı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Türkiye'yi hedef alan dünkü açıklamasının ardından Paris yönetimi iki Rafale savaş jeti ve bir fırkateyni bölgeye gönderdiğini duyurdu. Macron, açıklamasında Doğu Akdeniz'deki askeri varlıklarını artıracaklarını belirterek, "Türkiye'nin bu bölgede yürüttüğü doğalgaz arama konusundaki tek taraflı faaliyetleri gerginliğe neden oluyor" demişti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

The Guardian’ın haberine göre, Yunanistan, tatildeki deniz ve hava kuvvetleri mensuplarını geri çağırdı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Türkiye’yi hedef alan dünkü açıklamasının ardından Paris yönetimi iki Rafale savaş jeti ve bir fırkateyni bölgeye gönderdiğini duyurdu. Macron, açıklamasında Doğu Akdeniz’deki askeri varlıklarını artıracaklarını belirterek, “Türkiye’nin bu bölgede yürüttüğü doğalgaz arama konusundaki tek taraflı faaliyetleri gerginliğe neden oluyor” demişti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Doğu Akdeniz’deki gerilimi görüşmek üzere Cuma günü Viyana’da bir araya gelecek. Cuma günü Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komitesi olağanüstü toplantısında da Doğu Akdeniz’deki durum masaya yatırılacak.

Salı günü Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, yeni NAVTEX ilan edilmesinin ardından Kıbrıs’ın güneybatı açığındaki bölgeye ulaşırken, Türk hücumbotu Antalya’nın Kaş ilçesi önüne, Yunan hücumbotu ise Meis Adası önüne demirledi. Yunanistan, Ankara’nın hamlesinin “yasa dışı” olduğunu savunmuştu.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yunanistan ordusunda izinler kaldırıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ