e
sv

Zelda Breath Of The Wild İnceleme

Henüz oyunu oynamamış ancak oyun hakkında çeşitli bilgiler almak isteyen oyunseverler için bu yazımızda Zelda Breath Of The Wild hakkında bilgi vereceğiz.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sizde vereceğimiz bilgiler dahilinde oyun hakkında bilgi sahibi olabilir ve gerçekten ilginizi çekerse satın alarak oyun serüveni içine dahil olabilirsiniz. Zelda Breath Of The Wild, maceraları ve herkese açık olan dünyası ile beraber çok mükemmel başarılar elde etmiş bir yapıt olduğunu söyleyebiliriz. Oyuna ilk başladığınız zamandan itibaren karmaşık olaylar, gizemli yerler ve oldukça güçlü düşmanlar ile sizi kendine çekmeyi başarıyor. Oyunda ana hikayenin dışında sadece bu tarz mücadeleler ile sürekli bir şekilde oyun zevkine devam edebilirsiniz. Dilerseniz de hikayeleri takip ederek çeşitli sır perdelerini aralayabilir ve gizemli bir şekilde süren bu oyun ile heyecanı doruğa çıkarabilirsiniz. Bu mantık da, aslında oyunun oldukça büyük bir kapasiteye sahip olduğu, yılın oyunu ödülünü de sonuna kadar hak etmiş olduğunu bizlere açıkça gösteriyor. Oyun içinde çok fazla vakit geçirseniz de, zamanın tam olarak nasıl geçtiğini anlamayacak ve sizi gerçekten sürükleyecek bir hal almaktadır. Oyun içinde çözülmesi gerek oldukça fazla bulmacalar, sırlar ve gidilecek alan bulunmasından ötürü çok uzun soluklu bir şekilde oynayabilirsiniz.

Bu maceranın tümünü kapsamış olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild , muhteşem grafik kaliteleri ile de oynama esnasında size çok gerçekçi bir his sağlayarak çok daha iyi bir şekilde oyuna adapte olmanızı sağlayabiliyor. Oyun içerisinde ağaçların meyve vermesi, bazı durumlar içerisinde çimenlerin alevlenmesi, düşmanların gelmesi ve hatta vahşi hayatta her alan hayvanların tepkileri gibi birçok olay düşünülmüş ve bu oyuna eklenerek tasarlanmış. Bunun haricinde herşey grafikler ile mükemmel gerçekliğe yakın şekilde dizayn edilerek ilgi çekici hale getirilmesi amaçlanmış. Gerçeklik özellikleri sadece bunlarla sınırlı kalmıyor ve etrafta yer alan birçok şey, bazı maddeler ile etkileşim haline girerek genel olarak ateş ya da manyetizma gibi tepkimeler vererek muhteşem bir şekilde bizlere yansıtılıyor. Eğer bir maddenin yanına yaklaştığında tepkime veriyorsa, anlayabilirsiniz ki o madde de oyun içerisinde tepkimeye girerek maddelerden biridir. Oyun içerisinde ağaçlar üzerinden meyveler toplayabilir, silahsız olan düşmanlara silah dağıtabilir, bunun haricinde de his anlamında soğuk yerde kahramanınız da üşüyebilir, sıcak yerlerde de yanarak can kaybedebilir. Kısaca tüm yaşam faaliyetleri kusursuz bir şekilde düşünülmüş ve oyun içerisine eklenerek bizlere muhteşem gerçeklik vaad edilmiş., Ayrıca diğer oyunlardan bir güzel farkı ise, başlangıç alanından başka bir alana giderken, herhangi bir yere özgür bir şekilde gitme konusunda sınır tanımıyor.

Bu The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu, aksiyon macera türü olarak gerçekten oynanması gereken ve bağımlılık yaratabilen bir oyun haline geldi. Oyun içinde yer alan mantık ile beraber haritanın üç köşesindeki yeri görebiliyor ancak buraya nasıl gideceğiniz hakkında size herhangi bir bilgi verilmiyor. Kendiniz bir bulmaca çözer gibi mantığını çözerek haritada gitmek istediğiniz yeri tam olarak gitmek için sırları ve gizli alanları geçiyor ve daha sonra ulaşabiliyorsunuz.  Oyunda herhangi bir yere giderken iklim şartlarını da dikkate almayı unutmayın. Soğuk ve sıcak hava dalgaları ile oyun sizi oldukça zorlamakta ve bu da aslında bize gerçeklik olarak bir renk katmakta diyebiliriz. Sizde The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununu oynayıp öneri ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilir ve diğer oynamayı düşünen oyunseverlere de bu oyun hakkında çeşitli bilgiler sunabilirsiniz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Zelda Breath Of The Wild İnceleme

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ