e
sv

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 12 ay ödemesiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Kamu bankaları destek kredisi nasıl alınır? sorularının yanıtları internette araştırılıyor.

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

’12 ay geri ödemesiz kredi nasıl alınır?’, ‘Kamu bankaları kredi destek paketleri başvuru şartları neler?’, ‘Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? sorularının yanıtları sosyal medyada merak ediliyor. Kamu bankaları normalleşme sürecine geçiş döneminde temel ihtiyaçlar dışında büyük ölçüde daralan tüketim harcamasını teşvik amacıyla 4 yeni kredi paketi hazırladı. Detaylar haberimizde…

KAMU BANKALARINDAN 12 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

COrona virüs (koronavirüs) salgın hastalığı sürecinde getirilen sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat yasakları 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle kaldırıldı. Bazı işletmeler de yeniden açıldı. Kamu bankaları, normalleşme sürecinde tüketimi teşvik etmek için 4 yeni kredi paketini hayata geçirme kararı aldı.

Bu krediler ise şöyle olacak;

KONUT KREDİSİ

Konut desteği kapsamında sıfır ve 1. el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 faizle finansman sunulacak.

DİĞER DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

İKİNCİ EL OTO KREDİSİ

İkinci el binek araç veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

KAMU BANKALARI TAŞIT KREDİSİ İLE ALINABİLECEK ARAÇLAR HANGİLERİ?

SIFIR ARAÇ KREDİSİ

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır binek araç veya ticari araç satın alacak müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49 – yüzde 0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

DİĞER DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

BEYAZ EŞYA/MOBİLYA/TEKSTİL KREDİSİ

Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarıyla anlaşmalar yapılarak, asgari 3 bin TL, azami 30 bin TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

DESTEK KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR? BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu bankalarının 4 yeni kredi paketina başvurular başladı. Başvurular sadece Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın şubelerine bizzat başvuru ile gerçekleştirilecek. Kredi başvurusu yaptığınızda; yaşınız, gelir durumunuz, kredi notunuz, sigortalılık süreniz ve mevcut borç durumunuz detaylıca incelenir. Bu incelemeler sonucunda olumlu değerlendirilen müşterilerle iletişime geçilir. 

Kamu bankalarının 4 yeni kredi paketi paketi listesi şöyle:

Avantajlı konut kredisi
Taşıt kredisi
* Sosyal hayata destek kredisi
* Tatil destek kredisi

Taşıt ve sosyal hayata destek kredileri sadece yerli üretim olan araç ve tüketici ürünlerinde geçerli olacak.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 12 ay ödemesiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Kamu bankaları destek kredisi nasıl alınır? sorularının yanıtları internette araştırılıyor.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ